Dört Kare

0545 510 34 13

Dört Kare Yayınları Logo

Temelden Zirveye Etap Serisi Matematik Kitabı - İnceleme

Detaylı Çözüm

“Detaylı Çözüm” sorularında çözümleri en ince ayrıntısına kadar ifade etmeye çalıştım. Sözel olarak, yapılan işlemlerin açıklamasını yazmaya çalıştım. Öğrencilerimin video izlemesine gerek kalmadan anlayabilsin istedim.

Farklı Anlatım Dört Kare

Farklı Anlatım

 “Farklı Anlatım” kısmında konuları basit bir şekilde anlatmaya çalışarak mini örnekler yazdım 🙂 Bazen de öğrencilerime sorular sordum acaba ne düşünür diye 🙂

Yazı

KIYASLA

Kitaptaki diğer bölümler kızacak belki ama zannedersem kitaptaki en güzel ve dikkat çekici kısım burası. “Kıyasla” bölümünde iki soru verip öğrencilerimin bu soruları kıyaslamalarını istedim. Böylece öğrencilerimin dikkat seviyelerini artırmaya, kavram yanılgılarını gidermeye çalıştım. Öğrencilerimin kıyasla bölümündeki soruları incelemeleri sonucunda sorularda nelere dikkat etmelerini kendilerinin fark etmesini sağlamak istedim. Umarım başarılı oluyordur. Geri dönüşlerinizi bekliyorum. 🙂

Hangisi Doğru? Dört Kare.com

Hangisi Doğru?

 Etap testlerinin vazgeçilmezi o 🙂

“Hangisi Doğru” sorularını eTAP testlerine yazarak öğrencilerin verilen cevaplardaki hataları bulmalarını istedim. Bununla amacım, öğrencilerimi sık yapılan hataları görmelerini sağlamaktı. 

Umarım dikkatlerini artırmalarına yardımcı olur.

Vee Testler

eTAP Testleri

 Etap testlerini konu anlatımlarından sonra öğrencilerimin öğrendiklerini tekrar ederek pekiştirmeleri için oluşturdum.

Zorluk Derecesi
Başlanğıç Seviyesi

Parkur Testleri

Konu sonlarında bulunan ve klasik sorular içeren testlerdir. Öğrencilerimin bu testleri çözerek konuya hakimiyetlerini artırmalarını  istedim.

Zorluk Derecesi
Orta Seviye

K4RE Özel Testler

Konu sonlarında bulunan yeni nesil sorulardan oluşan testlerdir. Bu testleri çözmeye çalışmak sınava yönelik önemli katkı sağlayacaktır.

Zorluk Derecesi
İleri Seviye