Dört Kare

Matematik sıfırdan nasıl öğrenilir?

Matematik nazlıdır, zordur biraz öyle hemen kandıramazsın onu. Ne fenadır o ah ah!  Peşinden koşturmayı da pek sever hani. Kocaman ilgi bekler senden, her an onu düşünmeni ister. Bir gün aramazsan vay haline 🙂  “Sen de kimdin, pardon?” der.

sıfırdan matematik kitabı

Matematiği en iyi şekilde öğrenmek için öncelikle onun peşinden koşacağımızı anladık herhalde 🙂  Önceleri  biz selam vereceğiz, o hayır diyecek. Pes edecek miyiz? Asla. Israrcı ve sabırlı olacağız. Güzel bir kaynak kitapla gönlünü kazanacağız. Kaynak kitabın içerisinde kolaydan zora doğru giden bölümler olacak. Sürekli kapısını çalacağız dedik ya tekrar eden alıştırmalar, testler de olacak. Her şey yolunda ilerliyor ne güzel; konular, alıştırmalar, notlar diyeceğiz. “Tamamdır bu iş, gönlünü kazandık matematiğin” dediğimiz an beklemediğimiz bir tokat yememek için arayı soğutmayıp üstüne gitmeye devam edeceğiz. Kitabımızda yeni nesil sorular var mı bakacağız. Eğer o da varsa sınırlarımızı aşmaya hazır olacağız. Bunları yaptıktan sonra yeni bir seviye bizi bekliyor olacak. Yeni bir kaynak ile yola devam edeceğiz.

Israrcı olacağız, her gün kapısını çalacağız ki sıfırdan öğrenelim şu matematiği dedik ya. Nasıl ısrarcı olacağız peki? 

Hayır, hayır böyle değil tabi ki 🙂 

Matematik öğrenmenin yolunu açacak anahtar

Her gün yeni anahtarlar getireceğiz ve her gün yeni bir kapı açacağız. Anahtarın adı ne mi? Biliyorsun aslında altın anahtarın adı: Tekrar.

Matematik tekrarını nasıl mı yapacağız? En büyük yanlışı da belki de burada yapıyoruz. Onu da bir sonraki yazımızda anlatalım istersen. 

Buraya tıklayarak “Matematik tekrarı nasıl yapılır” yazımı incele.

Anahtarı kaptık, matematiğin gönlünü fethettik sonunda. Şimdi  ne olacak peki? Peşi bırakılmayan biz olacağız. Yaşımız kaç olursa olsun, matematik peşimizden koşar olacak. Gönlüne girdikten sonra yıllarca arayıp sormasak da  ne biz onu unutabileceğiz ne de o bizi 🙂 Ne zaman ihtiyacımız olup kapısını çalsak  dün görmüş gibi karşılayacak bizi.

Matematiği bizimle sıfırdan öğrenmek ister misin? Beklerim 😉

Temelden Zirveye Matematik eTAP Serisi kurs programı için tıklayabilirsin.